شرایط گارانتی

شرایط گارانتی

 

تمامی محصولات و کالاهای عرضه شده در خرید اورجینال باتوجه به نوع آن دارای گارنتی معتبر 18 ماه و خدمات پس از فروش 70 ماهه که در برگه هر محصول مندرج شده است میباشند.گارانتی از زمانی که سرویسکار حضوری برای نصب کالا اقدام کرده باشد و مهر نصاب گارانتی توسط سرویسکار زده شده باشد شروع میشود.

لازم به ذکر است که هزینه نصب و تایید شدن گارانتی و ایاب و ذهاب آن 30 تا 40 هزار تومان میباشد و خرید لوازم جانبی نصب مانند نوار،سر شیر،پیچ و مهره و غیره به عهده خود مشتری میباشد.

 

 

–  کالا هایی مانند : تلویزیون،سینما خانگی،یخچال،ماشین لباسشویی و ظرفشویی،کولر و کالاهایی به اصطلاح سنگین،باید هنگام تحویل گرفتن از نظر سلامت ظاهری و فیزیکی توسط خود خریدارن بررسی و تحویل گرفته شوند و از روشن کردن و راه اندازی آنها اکیدا خودداری نمایند و نصب و راه اندازی آنها و فعال کردن گارانتی حتما باید توسط تکنسینهای گارانتی انجام شود.که در بسته ارسالی کالا و دفترچه گارانتی همراه آن شماره نصاب و گارنتی موجود میباشد.در غیر این موارد موجب به ابطلال گارانتی شده و مسولیت آن با خود خریدار است.

– کالاهای کوچک هم مانند جاروبرقی،آبمیوه گیری،مایکرویو،توستر،زودپز و .. که نیاز به دانش خاصی برا راه اندازی ندارند پس از بررسی و تحویل گرفتن آن بصورت سالم توسط خود خریدار انجام شده و اقدام به راه اندازی مینمایند.در بسته ارسالی این کالاها و در فاکتور آنها گارانتی و ضمانت آنها قید شده است و از زمان تحویل،مدت زمان گارانتی فعال و شروع میشود.

 

 

شرایط گارانتی

 

1- تعویض قطعات یدکی در زمان قرارداد رایگان است.

2- تعویض موتور در زمان قرار داد یبکار انجام میشود.

3- نصب دستگاه رایگان بوده و مشتری موظف به پرداخت هزینه ایاب و ذهاب و ثبت گارانتی میباشد.

4- در هنگام نصب هزینه لوازم مصرفی مانند شیرآلات،اتصالات،نوار و غیره و آماده کردن جای نصب بر عهده خود مشتری است.

5- جابجایی،شکسنگی،آتش سوزی و نوسانات برق شامل گارانتی نمیباشد.

6- گارانتی زمانی معتبر است که توسط تکنسیسن و متخصصین گارانتی نصب و راه اندازی انجام شده باشد.